Žinau, kad nežinau
Tai erdvė Jūsų emocinei gerovei – įžvalgos apie psichologiją ir emocinę sveikatą bei profesionali psichologinė pagalba. Daugiau apie autorę galite sužinoti čia.
Kodėl Žinau, kad nežinau?
Šis pavadinimas turi dvi prasmes. Pirmoji – įkvėpta šimtmečiais kartojamų Sokrato žodžių: „Žinau, kad nieko nežinau“, kurie tarsi išlaisvina nuo noro būti dideliu „žinovu“. Sokratas manė, kad tikroji išmintis ir galimybė tobulėti atsiveria tada, kai suvokiame savo žinojimo ribotumą. Juk jei kurioje nors srityje imame manyti, kad žinome ir suprantame viską, tada nebelieka prasmės ir nebėra erdvės bandyti kažką naujo. Šią išmintį galime pritaikyti ir kalbant apie emocinę sveikatą. Kartais situacijose, kuriose atrodo viską žinome, galime pradėti jaustis įstrigę, lyg nebūtų kitos išeities ar kito sprendimo. Pavyzdžiui, netenkinančiuose santykiuose, darbe, asmeniniuose tiksluose ar net santykyje su pačiu savimi. Tačiau suvokimas, kad požiūris gali keistis, arba pripažinimas, kad man reikia pagalbos, neretai gali atverti naujas galimybes. Psichologinių konsultacijų metu mes ir ieškome šių naujų kelių.
„Žinau, kad nežinau“ prasidėjo nuo Instagram paskyros, kurioje dalinuosi įrašais apie emocinę sveikatą. Nors mano darbas privačioje praktikoje iš tiesų teikia didelį džiaugsmą, kartu jaučiu norą galėti pasiekti platesnę auditoriją ir prisidėti prie svarbių diskusijų apie emocinę gerovę. Mano vizija – sukurti bendruomenę, kurioje žmonės galėtų drąsiai užduoti rūpimus klausimus ir kartu ieškoti atsakymų. Iš dalies tai atspindi antrąją „Žinau, kad nežinau“ prasmę – kurdama ryšį su bendruomene, jaučiu, kad ne tik aš galiu pasidalinti savo žiniomis, bet ir Jūsų užduodami klausimai, pastebėjimai, diskusijos padeda ir man šioje, begalinėje srityje plėsti žinias ir ieškoti atsakymų į svarbius klausimus.