Psichologo konsultacija: ką svarbu žinoti
Psichologo konsultacijos nauda
Psichologo konsultacijų metu galėsite giliau pažinti save, suprasti savo jausmus, elgesio modelius ir atrasti veiksmingus būdus spręsti gyvenimo iššūkius. Psichologas gali padėti atpažinti ir įveikti stresą, nerimą, santykių problemas bei kitus sunkumus ir taip prisidėti prie jūsų asmeninio augimo ir pokyčių.
Kada reikalinga psichologo pagalba?
Psichologo pagalba reikalinga, kai emociniai, psichologiniai ar elgesio sunkumai pradeda trikdyti kasdienį gyvenimą. Tai gali būti stresas, nerimas, depresija, sunkumai santykiuose ar ištikusios krizės. Jei jaučiate, kad negalite susidoroti su tam tikromis situacijomis ar emocijomis, o seniau išbandyti būdai nepadeda, psichologas gali padėti suprasti ir įveikti šiuos iššūkius, padedant atrasti tinkamus sprendimus ir gerinant Jūsų gyvenimo kokybę.
Kaip pasirinkti tinkamą psichologą?
Vienas svarbiausių kriterijų renkantis psichologą – jo išsilavinimas. Psichologas turi turėti psichologijos bakalauro ir magistro laipsnį. Lietuvoje psichologų praktinės veiklos įstatymas dar nėra pilnai reglamentuotas, todėl kartais pasitaiko asmenų, kurie save vadina psichologais ar psichoterapeutais, tačiau neturi atitinkamo išsilavinimo. Taip pat svarbu nepamiršti, kad psichologas – taip pat žmogus, todėl visiškai natūralu, kad dėl įvairių priežasčių tam tikras specialistas gali Jums netikti. Jei po konsultacijų su psichologu jaučiate, kad nesusiklostė ryšys arba nepasiekėte norimų rezultatų, nedvejokite bandyti kreiptis į kitą specialistą. Kartais tinkamo psichologo paieškos gali užtrukti, tačiau svarbu nepasiduoti ir ieškoti to, kuris Jums geriausiai tinka.
Psichologo konsultacijos procesas
Psichologo konsultacijos procesas gali vykti gyvai psichologo kabinete arba nuotoliniu būdu per vaizdo skambutį. Žinau, kad nežinau šiuo metu teikiamos tik nuotolinės psichologo konsultacijos. Konsultacijų metu dėmesys skiriamas ne tik Jums rūpimoms problemoms, bet ir giluminiam Jūsų jausmų, minčių bei elgesio supratimui, siekiant atrasti veiksmingus sprendimus ir įveikimo strategijas. Psichologas užduos klausimus apie Jūsų gyvenimą, patirtis ir asmeninius iššūkius, kad geriau suprastų Jūsų situaciją, jos priežastis ir galimus pokyčius. Kartu dirbant, psichologas padės Jums atrasti tinkamus įrankius, kurie leistų pasiekti norimus pokyčius ir pagerinti emocinę savijautą. Visos konsultacijos yra konfidencialios, o jų tikslas – padėti Jums jaustis saugiai tyrinėjant save.
Pirmoji psichologo konsultacija
Pirmosios konsultacijos metu turėsite galimybę susipažinti su psichologu, aptarti konfidencialumo taisykles. Psichologas teirausis apie jūsų gyvenimo patirtis, iššūkius. Kartu aptarsite konsultacijų tikslus bei numatomą trukmę.
Psichologo konsultacijos internetu
Psichologo konsultacija internetu vyksta taip pat, kaip ir gyvų susitikimų metu. Bendraujant nuotoliu, svarbu užtikrinti gerą interneto ryšį, veikiančią vaizdo kamerą ir pasirinkti vietą, kurioje būsite vieni, kad pokalbis būtų privatus.
Psichologo konsultacijos kaina ir trukmė
Psichologo konsultacijos kaina pas Aleksandra Garšvaitę yra 50 Eur už konsultaciją. Konsultacijos trukmė 50 min.
Registracija psichologo konsultacijai
Norėdami užsiregistruoti psichologo konsultacijai pas Aleksandra Garšvaitę tai padaryti galite užpildę registracijos formą arba susisiekdami info@zinaukadnezinau.lt paštu arba telefonu +37062217409.
Kuo skiriasi psichologas nuo psichoterapeuto?
Psichologas – tai specialistas, turintis psichologijos bakalauro ir magistro laipsnį. Tuo tarpu psichoterapeutu tapti gali ne tik psichologai, bet ir medikai, o kai kuriose psichoterapijos srityse – ir kitą aukštąjį išsilavinimą turintys asmenys, kurie baigė podiplomines psichoterapijos studijas. Abu specialistai analizuoja žmogaus elgesį, jausmus ir mintis, padeda spręsti psichologinius sunkumus konsultacijų metu. Tačiau psichoterapeutai, baigę specifines psichoterapijos programas, labiau orientuojasi į ilgalaikį gydymą ir gilumines elgesio priežastis, analizuodami ankstyvąsias vaikystės ar paauglystės patirtis, traumas ir problemas, remdamiesi psichoterapinėmis teorinėmis paradigmomis, tokiomis kaip psichodinaminė psichoterapija, kognityvinė elgesio terapija ar egzistencinė psichoterapija ir t.t.. Psichologai, priešingai, dažniausiai dirba su dabartyje iškylančiomis problemomis.
Kaip pasiruošti psichologo konsultacijoms
Pagalvokite apie savo tikslus – apmąstykite, ką norėtumėte pasiekti konsultacijos metu. Ar ateinate su konkrečia problema, ar tiesiog norite geriau suprasti savo jausmus? Aiškesni tikslai padės psichologui geriau suprasti Jūsų poreikius ir kartu nuspręsti, kaip geriausiai judėti pirmyn. Žinoma ir psichologas pirmųjų konsultacijų metu padės jums išgryninti tikslus!
Būkite atviri ir nuoširdūs – suprantama, kad pirmųjų konsultacijų metu gali būti nejauku, ir tai visiškai normalu. Juk susitinkate su žmogumi, kurio dar nepažįstate, o dar tenka dalintis asmeniniais išgyvenimais! Tačiau svarbu prisiminti, kad jūsų atvirumas ir nuoširdumas padės psichologui geriau suprasti jūsų situaciją ir suteikti tinkamą pagalbą. Jūsų iniciatyva konsultacijų metu be galo svarbi, nes psichologo konsultacijos tai grupinis darbas, kuriame svarbus abiejų įsitraukimas.
Pasirūpinkite jaukia aplinka – jei konsultacija vyksta nuotoliniu būdu, užtikrinkite gerą interneto ryšį ir pasirinkite ramų bei privatų kambarį. Jei namuose yra namiškių, susitarkite, kad tuo metu jie būtų kitame kambaryje ir Jūsų netrukdytų. Apsvarstykite, ar nebūtų naudinga naudoti garso ausines. Visa tai padės Jums jaustis saugiai, susikoncentruoti ir užtikrins komfortą konsultacijos metu.
Užsirašykite – savaitės eigoje tarp konsultacijų gali būti naudinga užsirašyti kilusias svarbias mintis ar jausmus ir atsinešti jas į konsultaciją.